A könnyűszerkezetes ház ablak beépítés gyakorlatilag semmiben sem különbözik attól, ahogyan az ablakokat például tégla építésű vagy panel lakásokba építjük be. Az ablak súlya nem jelent nagy terhelést a ház falaira vagy a könnyűszerkezetes ház alapjára nézve.
A műanyag ablakokat általában a villanyszerelés és a fűtéscsövek kiépítését követően szereljük be. Az ablak beépítését követően szokott következni a könnyűszerkezetes ház külső szigetelése, illetve a fal belső burkolatának kialakítása.

A műanyag ablakok kevésbé hajlamosak a vetemedésre, mint a fa ablakok, ezért hőszigetelő képességű tartósan meg tud maradni. Emiatt egyre többen döntenek úgy, hogy műanyag ablakokat építenek be könnyűszerkezetes házukba. A többrétegű üvegezés a legszigorúbb energetikai követelményeknek is teljesen megfelel.
Ha valakinek tetszenek a fa ablakok, akkor a fa hatásról nem kell lemondania. Vannak ugyanis olyan műanyag ablakok, amelyek fa mintázattal rendelkeznek.
Könnyűszerkezetes ház ablak beépítés professzionálisan
A profi ablak beépítéssel igazodunk a könnyűszerkezetes házak számos előnyéhez:
- A könnyűszerkezetes házak előnye, hogy gyorsan elkészülnek. Ehhez igazodunk mi is, ugyanis a tőlünk megrendelt ablakokat akár 1 munkanap alatt beszereljük.
- A másik fontos előny az energiatakarékos kivitel. Igazodva a könnyűszerkezetes ház a remek hő és hangszigeteléséhez, a műanyag ablakok kiemelkedő teljesítményt nyújtanak ebben a kategóriában.
- A kiemelkedően tűzgátló módon kivitelezett könnyűszerkezetes házakhoz igaz alig műanyag ablakok tűzgátló kivitele.
Ha bármilyen kérdése van a könnyűszerkezetes házak nyílászárókkal való felszerelésével kapcsolatban, keressen minket bizalommal elérhetőségeink valamelyikén.